A zase dovolená

na vzdáleném obzoru

Tentokát bude trochu delší a taxe musí pečlivě naplánovat. Pečlivé naplánování vypadá tak, že si vymyslíme, do které země pojedeme, kolik nás asi bude a jak se tam budeme pohybovat. Země je jasná – pojedeme tam, kde se pálí nejlepší whisky, kopce jsou zelené a muži zrzaví. Počet účastníků zájezdu bude zřejmě variabilní do poslední chvíle, jak je zvykem. Ale způsob pohybu nám dělá největší problém – jestli vzít kola nebo si vzpomenout na dávno minulé doby, kdy jsme ještě uměli chodit pěšky, a jestli to naše kyčle, kolena a kotníky vydrží.

Za tím účelem jsme v úterý nalákali do místní hospůdky souseda, který tam už nějakou dobu opéká hamburgry, a tahali z něj rozumy. Dozvěděli jsme se, že

  • je to nejlepší na jihu, západě a severu; tam se snadno dostaneme, protože přicestujeme na východ, stačí jen projet středem;
  • na kole se tam jezdit dá, ale nikdo tam na kole nejezdí
  • někdy tam hodně prší, ale někdy tam může být i dlouho hezky
  • ubytování je drahé, ale dá se sehnat i laciné
  • a tak.

Rozhodně to ale nebyl ztracený večer, protože na konec jsem přinesl opici, co jsem koupil na Svatém Kopečku hned vedle kostela a dá se zapnout na suchý zip packama kolem krku a krásně vřeští a fšem se moc líbila!

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 komentářů u „A zase dovolená

  1. Kam.vono je kolikrát na dovolenou nejet mnohem produktivnější než na ní jet a myslím, že to je zrovna Tvůj případ:-))

  2. Mod., R.tak tohle umím asi jenom já:)) Promrhaná dovolená jako rozumná investice. Teď to jenom neříkat nahlas, aby mi nezačali prozkoumávat způsob nabytí toho cáru, co se mu říká „diplom“, sakra..:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.