Kam šlápnete, samej chřástal

Ochranáři dnes zakázali technopárty na Českolipsku

kvůli hnízdění chřástalů.

Mám dojem, že už je to asi tak počtvrté, co ptáci přechřástali i soundsystémy.

Loni na dovolené mě taky pěkně rozčilovali!

Za pár let budou ochranáři nejspíš vyhlašovat občasný zákaz vycházení, protože nebude možné udělat krok, aniž by člověk kopnul do kloaky vzácného chráněného chřástala.

A patří nám to!

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 komentářů u „Kam šlápnete, samej chřástal

 1. chřástalChřástal se, mizera, vyskytuje ve vysoké trávě, která má vlhké mikroklima (potůčky atd.). Důležité je včas a pravidelně sekat trávu. Oni se pak spakují a odletí, nebo odejdou nebo jak se to vlastně pohybují …

 2. Bacha na ekologisty!Evropští byrokraté zasadili další tvrdou ránu svobodě a konkurenceschopnosti. Eurokratům už nestačí, že rum se musí vyrábět ze třtiny a že v čokoládě musí být kakao. Poté co zakázali české termosky s azbestem a nutí obchodníky dbát na práva spotřebitelů sáhli teď na naše párečky. A dokonce na samotný symbol Svobody – hamburger!

  http://suta.blog.respekt.cz/c/6510/

 3. Diktát pro děti (šklebík)Kdoví, na co myslí
  kolonie syslí,
  když v poloze svislý
  hledí na nesmysly,
  co si člověk smyslí,
  když potlačí smysly
  a je nezávislý.
  Pak si jde dát müsli.

 4. Mimochodem– víte, že sysel do svých nor nic nesyslí? Musí si v létě vypěstovat vlastní tukovou zásobu, že které při zimní hibernaci tráví. Jako svišť.

 5. 2 Mod., rin.:jestli tomu dobře rozumím, ochranáři si syslili tučně nasyslené sysly, aby měli zásoby na dlouhý boj s plašiči chřástalů?

 6. Chřástali……jsou ptáci neskutečně promiskuitní, kteří zakládají hnízda kdykoli a s kýmkoli. Jsou známy případy souhnízdění chřástala s osamělou kachnou a dokonce s pštrosicí (zde se chřástal, původem běhavý pták, dokonce naučil létat – no, v jeho podání to spíš byly takové vyšší skoky). Z tohoto důvodu je chřástal velmi sympatetický myšlenkově promiskuitním ochranářům 😉

 7. Tak se to dnes vyplatilo dočíst ty nudný komentáře skoro až do konce, konečně vím co to je za k…y!

 8. Rowdy,tak to máš kliku, že si tvoje hodinové laškování nevysvětlil chřástal jako námluvní taneček a že s tebou proti tvé vůli nezahnízdil…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.