Mám anděla

Ale dlouho jsem o tom nevěděl

Už přes dva roky otvírám skoro denně totéž okno v téže místnosti, a nikdy jsem ho neviděl. Všimnul jsem si ho až tenhle týden. Nemohl tam předtím být. Pochybuji, že by ho tam nalepil můj předchůdce, a ten tady seděl asi 12 let.

Je úplně malinký a sedl si na okenní špaletu.

andel.jpg

Zakrátko se z téhle místnosti odstěhuji a sem přijdou bouchači a vysadí okna a obrousí rámy a vystěhují nábytek a utrhnou koberec a přesádrují zdi a anděla vezmou škrabkou a letlampou.

Někdo existenci anděla zjistí jeho konáním v krizové situaci. Někdo ho nemá vůbec nebo je jeho anděl líný a o svého svěřence nepečuje.

Asi mu přišlo líto, že si vůbec necením toho, co mi v životě prokázal, tak se mi objevil. Možná mi tím něco naznačuje, ale to je chyba. Mně se nemůže naznačovat. Do mě se musí kopnout.

Nenechám ho zahynout špachtlí a plamenem. Odlepím ho a vezmu sebou.

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Mám anděla

  1. Tak ty jsi měl zjevení anděla Páně … to ti přeju, ale trochu závidím, my ostatní se ho snažíme vycítit a v jeho existenci doufat, s nadějí …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.