Lidi kradou

ani svátky nedržej

říkával můj známý Jenda Benda a dnes vidím, že měl pravdu.

Tradičně jsme na Boží hod (nejsem teista, ale výraz "první svátek vánoční" a jeho převažující užívání je opravdu důkazem, jak dokonale to ti komunisti měli vymyšlený) vyrazili k mým rodičům, do Štěpána.

Asi dva týdny předtím nám po Pirknpurku nainstalovali nový pouliční rozhlas (asi bylo málo zájemců o funkci místního drába a vybubnovávače). Hezký, bezdrátový. Tedy jeden drát z toho vede a ten hned mizí ve stožáru místního osvětlení, na kterém je to celé přidělané a ze kterého si to sosá šťávičku. Berka pravila, že ji to připomíná kamerový systém a proč jeden ten reproduktor nám míří rovnou do oken. Sdělil jsem ji, že zbytečně trpí stihomamem a kolem nás bydlí v podstatě samí andělé, jen jim vypučet křídla, a nikomu přece nemůže jít o naše soukromí nebo kdy nejsme doma.

No a ten rozhlas se poprvé ozval v neděli odpoledne, místo obvyklého "na břehu Blanice stojí Maletice" spustil "Ježíšku, panáčku", načež následovala informace, že svoz popelnic se koná v úterý odpoledne, svátek nesvátek. Pak ještě "Půjdem spolu do Betléma, dudlaj, dudlaj, dudlaj dá" a konečně bylo zas ticho a sýkorky se trhavými pohyby vrátily na krmítko.

V úterý jsme tedy dopoledne vystrčili popelnici na ulici (víme, co je naše občanská povinnnost) a vyrazili. Vrátili jsme se dnes odpoledne a ten kus černého plastu nikde!

Použití naší popelnice jako dopravního prostředku pro rozvoz mírně indisponovaných jedinců z přilehlé osvěžovny není nic neobvyklého, takže jsme nepropadli panice a vyrazili na obhlídku ulic, škarp, příkopů a lesíků. Bohužel bezvýsledně. Spoluobčanů, kteří si vyrazili na svátky ven a popelnice nechali svému osudu na veřejných plochách, se našlo víc. Ale ta naše byla asi nějak nejhezčí, nejatraktivnější nebo nejvíc sexy. Prostě zdá se, že nešlo o organizovaný gang velkopřekupníků použitých odpadových nádob, ale vysloveně o fajnšmekra, co si vybral ten nejlepší kousek.

Ještě se utěšuji jednou možností, že jsme o svátcích udělali radost nějakému bezdomovci, co si udělal útulno v plastové komůrce. I když by to musela být osoba obzvláště drobného vzrůstu. Nebo se možná kontejnerku po nás zastesklo a rozjel se za námi, ale kvůli malým kolečkům a neznalosti dopravních předpisů skončil někde v půli cesty, zatčen dopravní policií pro nedání přednosti žebřiňáku přijíždějícímu zprava. Kdyby se tak ještě vrátil, třeba s pokutou nebo mírně oválený, dřív než nám Technické služby dosadí náhradníka!

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *