Pravý důvod globálního oteplování objeven!

A přišel jsem na něj sám, částečně hlavou.

Kdepak, žádný kysličník uhličitý, uhelnatý ani uhličelý. Žádné skleníkové, bazénové ani verandové plyny. Žádné skvrny na Slunci, na Měsíci, na Marsu ani na ubrusu v kychyni. Dokonce za to nemůže ani tření, vznikající při letu letadla s Václavem Klausem na přednáškové turné do Ameriky. Svět, tedy zeměkoule, se zmenšuje! A když něco stlačíte, taxe to přece zahřeje, to je jasná páka. Navíc se zmenší povrch, voda se na něj nevejde a hladina oceánů musí zákonitě stoupnout, jaxe skutečně děje.

Cizí dopisy nečtu, ale když je to pohlednice… Přišla dnes, na adresu Starší. Vpředu je slon odvalující strom, čajová plantáž, historické stavby, mořská pláž… Srí Lanka.

Vzadu píše její kamarád V., že to dlouho tajil, ale už je TAM. Nevím jestli na dovolené, na práci, na škole nebo na modlení, prostě TAM.

Kolegyně Š. se právě vrátila z dovolené ve Vietnamu, Češky se prohánějí po severním pólu a v pondělí jsem platil letenku do Aucklandu. Ne pro sebe, i když blogovat by se jistě dalo i z kiwiové plantáže…

Britové konstruují letadlo, které doletí z Evropy do Austrálie za pět hodin.

No řekněte, je to normální?

Nic exotického už nám není dost exotické. Nic vzdáleného nám není dost daleko. Tak se za to aspoň ohřejeme!

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Pravý důvod globálního oteplování objeven!

  1. Já nečtu ani cizí pohlednice a víc než New Zeland mě láká Austrálie a víc než Austrálie Afrika.
    Tu letenku jsi kupoval zpáteční?:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.