Bude to sice honička

ale vyplatí se!

Od Nového roku dávám ve fabrice výpověď. Kdo by se dřel za pár šupů, že, když máme jiné možnosti!

Spousta budoucích krajských hejtmanů se chystá na to, že budou platit regulační poplatky za pacienty ve svých nemocnicích. Nemůžou jim ty peníze dát přímo, to by smrdělo zakázanou veřejnou podporou. Udělají to tedy tak, že pacient prostě nic nezaplatí, nemocnice poplatek vykáže pojišťovně a současně soupis sekyr za poplatky pošle svému moudrému krajskému panovníkovi. Ten přijede po rozbité silnici, rozrazí hlouček stávkujících učitelů, lehce obejde pár ležících houmlesáků a velkoryse všechno zatáhne.

Začátek roku bude trochu krušný, než projdu 166 ambulancemi, abych dosáhnul limitu 5.000 Kč. Ale jistě to půjde urychlit – pokaždé si nechám něco předepsat, pokud možno volně prodejný lék s doplatkem, a s lékárníkem se už nějak domluvím.

Jakmile budu na pěti tisících, život se změní v ráj a penízky se jen pohrnou. Moje zdravotní pojišťovna mi třicetikoruny bude hezky posílat domů a já už jen sledovat účet, aby se snad s platbou nezpozdili, to bych jim musel jít vyhrožovat sociálkou!

Bude to hezký a rušný život. Poznám mnoho příjemných a vzdělaných lidí. S některými třeba navážu i osobní přátelství. Až mě uvidí, nebudou mě ani sebe zbytečně zdržovat. Levá ruka se vymrští po receptu a pravá bude zatím mastit do nemocničního informačního systému kód 09543 – "Regulační poplatek za návštěvu – poplatek uhrazen". Poznám většinu krajů naší krásné vlasti. Někde bych se možná musel vydávat za dítě do 18 let. Reálnější bude upravit si datum narození a předstírat starobu.

Má to ale i svá úskalí. Otěhotnění je u mne sice vyloučeno, ale mohl bych se setkat s nějakou infekční nemocí, která se musí povinně léčit, třeba cholerou, morem nebo syfilitidou. A taky si musím dát pozor, aby mě neumístili do domova pro osoby se zdravotním postižením. To bych pak byl od poplatků osvobozen a bylo by po kšeftu!

Příspěvek byl publikován v rubrice skoro jako život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Bude to sice honička

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *