Studna spadla

taky plánovitě, aneb Construction Man Lite

Předem poznámka pro Kamia: Lite není žádný frívér, jako že by si mě mohl vzít každý a zadarmo, je to prostě jen mašina s omezenými možnostmi a výkonem 🙂

Studnu jsem roubil trochu z bujnosti před mnoha lety v důsledku toho, že jsem ve stodole našel spoustu krásných kulánů 10 cm v průměru a hledal pro ně nějaké využití. Mimořádně hrdý jsem byl na to, že se to obešlo bez jediného hřebíku (spojoval jsem nábytkovými kolíky). Přes občasné nátěry spodní vrstvy poněkud uhnily.

studna1.jpg

Použitelné části bylo nutno rozebrat, očistit, natřít…

studna2.jpg

Tentokrát jsme konstrukci vylepšil kovovými patkami, na které jsou zvenku přišroubována prkýnka. Ta půjdou v případě potřeby vyměnit, už teď moc nejdou do barvy. Kolíky nahradily solidní stopadesátky hřebíky. Zbývá dodělat poklop…

studna3.jpg

Pomůcky Construction Mana Lite:

studna4.jpg

Po posledním nátěru jsem vyrazil v 21:55 do volební místnosti, vzbudit komisi. Byli velmi potěšeni, že konečně vidí živého eurovoliče, prý o nich hodně četli a slyšeli. Jedna komisařka si na mne chtěla sáhnout, ale to nemůže jen tak někdo!

Je jen polovina pravdy, že Starší má ve svém pokojiíku chlívek, jako už některé mladé dámy mívají. Druhou polovinou je, že má svůj pokojík v chlívku, tedy bývalém, ofšem. Soli z výměšků hospodářských zvířat čas nezničí a ve zdech zůstávají, způsobují fleky a loupání omítky. Pár let to bylo v pohodě, pak jsme kritická místa zastavěli nábytkem, ale sqvrny už se rozrostly do velikosti slušné tapisérie. Navrhoval jsem otlučení a obnovení omítky, pak přišli bouchači z cihelné lobby a chtěli přizdít a odvětrat. Skončilo to jen přiomítnutím, musíme asi solím dát zase pár let, aby se měly čím prokousávat…

studna5.jpg

Aby se bouchači nahazovači nenudili, vymyslela jim Berka další zábavy. Hlavně obnovit fasádní pásky na místech, kde jsem je loni musel vysekat qůli vlhnutí fasády (tlustá omítka, krátká izolace). Z neznámých důvodů se znelíbily dlaždice, které jsem před desetiletími vlastnoručně pěchoval, a poručila si nové. Výsledkem je provizorní tankodrom, dočasně uvězněný Kája a zbytnění hromady suti na trojnásobek.

studna6.jpg

Na trosku krbu jsem pozval už čtvrtého krbaře, každý říká něco jiného a nic z toho se mi úplně nelíbí… zatím v chladných večerech stále topíme plynem.

Kromě vymalování pokoje u Mladší, až se vrátí z konce světa, mě ale prý už žádné další stavební úkoly letos nečekají 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Studna spadla

 1. Jejea proč si na té studni udělal i základ pro vatru?
  Zeď – moc hezká barva !
  Průjez – dost široký i pro Humra:-)

 2. Mod., studna je základna pro vatru, aby bylo kam odkládat buřty.
  Zeď bude (už je) bílá, jako fšechny ostatní.
  Do průjezdu se občas nevejde ani Berka s Kájou.
  Ano, pil jsem, ale jinak jsem měl nařezáno od minule!

 3. Dobře, dobře… Lite tedy beru, že jako nou frívér, ale šervér (s omezenými možnostmami, dokud někdo nezaplatí:). Eurovolič mě regulérně rozesmál a těm stavebním věcem moc nerozumím, snad jen, že tankodrom bych využil na chřest nebo na brambory, když je to tak hezky připraveno. A studna je fakt hezká, esteticky opravdu neuráží, skoro by si člověk chtěl ošmakat;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.