Měl jsem je řezat dřív

Jarní úspěchy a prohry

Sotva jsme se trochu ohřáli, začalo zase z nebe padat zmrzlé svinstvo a majitelé bazénů, kteří si vychutnali první jarní zanoření, budou zítra ráno rozbíjet led. Teplo bylo sice jen chvilku, ale stačilo k tomu, aby třešně předčasně odqetly, takže se pomalu nebylo pod čím líbat. Berka se stejně stydí a chce chodit až za tmy, ale letos se mi ji podařilo vylákat před devátou večerní.

Na jarní vycházce přes polorozpuštěnou sjezdovku na Monínci si mě zamiloval krásný pes. Šel se mnou pět kilometrů, ale nakonec byl poslán šupem k nedbalé chovatelce.

mazlik.jpg

Stal jsem se taky šťastným majitelem drobného osvěžovadla. Voda v něm byla chvíli průzračná, jen mírně nažloutlá. Za dva dny jedovatě zezelenala. Asi se jí udělalo špatně z těch chlórových tablet. Další den zhnědla a připomínala krkonošské kyselo. Jen místo obsahu vajec v něm plavaly jen skořápky, vyhozené z budky pořádkumilovnými špačky. Ořešák nejdříve pocukroval hladinu několika kilogramy pylu a pak na ní začal odhazovat použité rozmnožovací orgány (jehnědy).

V zelenině na rohu už zase mají moje oblíbené ředqičky a sladké červené hroznové víno. Sotva vylezli hadi a štíři, lékárny hlásí, že expirovaly poslední zásoby séra a nové se nevyrábí, takže při uštknutí zmijí nezbývá než to rozběhat.

Proutky na pomlázku jsem si nařezal dva týdny před akcí a v nadmořské výšce nad 400 metrů, přesto byly už samý pupen. Týden jsem je máčel ve vaně a zapletl až na výslovný pokyn, že by se Berka taky někdy chtěla vykoupat. Měl jsem je řezat dřív…

Na čarodějnice jsme se sice s prvními kapkami deště stihli uklidit do hospody U Džudyho, o hodinu a půl pouzději ale déšť zesílil ve slejvák, zrovna na půl cestě domů.

O týden dříve jsem úspěšně pořídil novou verzi fotky „na šutru“ na vrcholu Devíti skal, vzápětí se mi ale ztratili mí dva spoluputující.

Postavil jsem jednoduchý orienťák na Karlštejně, někteří závodníci ale v návalu horlivosti vyběhli z mapy a došli skoro do Čachnova.

Kuličky jsou velmi hazardní hra: kamarád Robert prohrál 30 skleněnek, než se mu podařilo vyhrát 5 perlových! A to byla sázka jen 1:1!

V prodejně u pana Slintánka jsem si koupil dvanáct záplat na duši a tubu lepidla. Jarní vyjížďky sice už začaly akcí otvírání cyklistických hospod (já osobně otevřel čtyři), ale je třeba být připraven na ostré předměty i ostré výtky.

Aspoň že nám zas hezky vyqetla skalka, největší kopec v okruhu tří kilometrů.

skalka.jpg

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Měl jsem je řezat dřív

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.