Guten Rutsch ins neue Jahr!

To není pozdní péefka.

Přejí si to Němci mezi sebou, a já to svým vzácným čtenářům nepřeji. (Vzácným viz počítadlo přístupů; ale pryč jsou doby, kdy jsem se za sledovaností honil. Je ovšem otázka, jestli je to zmoudření nebo zblbnutí.) Protože jsem si takový ruč vyzkoušel hned při první cestě do práce.

Der Rutsch je „sklouznutí, sesmeknutí, sesuv hlíny“, přeneseně start. Popíšu situaci: venkovská hospoda, kolem ní silnice, za silnicí rybníček, před silnicí venkovní sezení a pro štamgasty, co místo hloupého a marného bloumání po hypermarketech užitečně tráví soboty a neděle konzumací nabízeného piva a iniciativně si zřídili ohniště pro zhotovení polévky vlastní výroby, sezení i za silnicí. Moudrý magistrát tuto situaci nahlédl a zřídil ochranu alkoholem zřízených konzumentů v podobě zpomalovacích pásů na obou stranách kritické motací zóny. Pásy lze na kole objet zcela vpravo po několika centimetrech asfaltu po straně, pak je ale (zejména u pásu na výjezdu na Kvínkásl) nutno ostře zabočit doleva před dírou v povrchu, takže zadní kolo nezřídka sklouzne po zaoblené hraně. Za teplotách vysoce nad nulou brnkačka, ale blízkost vody, meteorologická situace v podobě mrholení a teploty kolísající kolem nuly přinášejí zostřené podmínky manévru. A kdo s tím nepočítá, prostě hodí ruč.

Zvedl jsem se celkem rychle, spadlý řetěz odborně nahodil a pokračoval s opatrností v jízdě. Jen jsem si ještě připomněl vtip o tom, proč prase nemůže jezdit na kole. No nemá palec, takže nemůže zvonit! Já mám sice zvonek na pravé ruce a palce zatím (přes občasnou práci s cirkulárkou nebo flexou) na obou, ale skrze naražení toho pravého jsem se zbytek cesty musel spokojit ze zařazeným šestým kolečkem. Ještě že je to u nás taková placka!

Na džínách škoda nulová, bunda má maskáčový vzor, takže tam se kousek hnoje ztratí. Mohlo to dopadnout i hůř, třeba kdyby startovací ruč proběhl na dětském hřišti, kde bych se snažil Vílu a Olivu přesvědčit, že se skluzavky fakt nemusí bát, a mez lomu laminátu by tím byla neúnosně překročena.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Guten Rutsch ins neue Jahr!

  1. Kamarádka zrovna takový nedávný „ruč“ odnesla zasádrovanou ručkou…

    Sledovanost – pár let jsem si psala víceméně pro sebe, a musím říct, že to mělo taky své určité kouzlo, byť asi většinu z nás přízeň čtenářů těší. Možná se zkus taky nahlásit do toho Klubu blogerů – už je nás tam pár z původního serveru (Mirka, Liška, Psice, Oby…) a mohou Tvůj blog objevit další noví čtenáři…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.