Neuvěřitelné číslo

Dnes jsem ho dovršil.

A najednou si na chvíli připadám jak vlastní pradědeček. Není to přitom tak dávno, co jsem byl předchoze kulatý.  Tenkrát byla spousta věcí jinak než dnes. Neříkám že hůř nebo líp, prostě jinak.

Budoucí drobné tragédie nevisely ve vzduchu a o budoucích úspěších (no, ani těch moc nebylo) jsem mohl možná snít. Naopak třeba hrozily věci, které dopadly dobře, a nehrozily věci, které se ale nakonec nevyvedly.

Letos jsem si jednou i hrábnul dost hluboko, za krásného teplého slunečného dne s mírným větříkem, na dohled od dívek slunících se nahoře bez. Trochu mě to vzalo, ale nechal jsem si to pro sebe a jednoho známého lékaře.

Takže jsem si musel připustit, že na tom stárnutí něco bude.

Nová číslice na začátku věku má přece jen nějaké výhody. Sice mi k dosahování plnohodnotných bezpracných příjmů ještě pár let chybí, ale teoreticky bych je mohl žádat už teď. Můžu si zdůvodnit, proč jsem si tento podzim začal venku zapínat svetr až ke krku. Možná i tu čepici začnu nasazovat od nuly místo od mínus pěti.

Na sjezdovkách mírně zpomalím a na běžkách určitě nepřidám. Nebudu mít výčitky, když si poprvé v životě třeba dopřeji něco jako wellness. Budu sám sebe omlouvat, pokud si nevzpomenu na nějaké jméno nebo tvář. A budu lépe snášet, když musím někdy v půlce noci vstát a jít na onu místnost.

Na druhé straně mě čeká ještě spousta činností, pro které je třeba tělesné chátrání co nejvíce zadržovat.

Procestovat svět, až na to budu mít čas, a než mě klepne (jen aby to nebyl příliš úzký interval). Zvětšit obytné prostory našeho domu pro navrátilce, a to ještě dříve, než na to budu mít čas. Vyhojit rameno, natlučené po sbíhání z Kriváně. Možná stát se danem (na tom ale nelpím). Mít rád všechny kolem sebe. To mi zatím potíže nedělalo, ale když tak pozoruji starší generaci… Nebýt za blba, seniláka a morouse (to je asi to nejtěžší vůbec).

Příští týden dorazím na sraz. Srazíme se nadoraz, bývalí středoškoláci. Možná přijede i jeden novopečený hejtman. Budu si jen přát, aby křížků na lavicích moc nepřibylo.

Donald Trump dnes vyhrál volby. Je tady jedna naděje, a to že s ním narozdíl od Hillary bude aspoň sranda. I když, kamarád Kapitán si totéž sliboval od volby Zemana. A té srandy bylo a je trochu moc. No uvidíme. S nadhledem.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.