Bratr Žižka hadr

Potloukám se po bytě s levým okem zadeklovaným.

V poledne mě do něj řezali a pálili, aby z něj odstranili nežádoucí cancoury, které si tam rostly jako by se nechumelilo. A protože letos moc nechumelilo, tak rostly hodně.

Nerad si dávám sahat do svědomí ani do oka. Přítomnost cizích předmětů v něm (v oku) řeším obyčejně usedavým pláčem, aby vzniklá povodeň odstranila nutnost šťourání. Nejhorším byl ten první okamžik, když mi pan doktor do něj citlivě narval injekci pro znecitlivění a pak odešel čekat až zabere a slyšel jsem, jak zpovzdálí říká "Pusťte mu rádio!" Neřekl, že by mi měli pustit něco meditačního, což mě trochu uklidnilo. Nechápu, proč před podáním injekce pro znecitlivění není možné to místo znecitlivit.

Pak se tam povrtal, pořezal a popálil, na závěr mě namazal (bohužel jen mastí) a zakázal řídit auto. Naštěstí jen do zítra, nerad bych přišel o svého oblíbeného koníčka. Pravil, že vyříznutou tkáň pošlou na patologii. Asi tam dostane přiměřeně velkou rakvičku, zahrajou jí funébrmarš o délce jednoho taktu a smuteční řečník jednou větou ocení, jaká je to škoda, že odešla.

Tak tu teď šmátrám po klávesách a snažím se nepřeklepávat. S prostorovou orientací jsem zatím problémy neměl, nejhorší se ukázalo být trefit paprsek přímo do mísy. Ale nejsem žádný Arab, abych si potupně sedal, použil jsem systém "hledí – muška" a zasáhl.

Teď už jen musím dávat pozor, jestli někdo nevykřikne "Krejž holého!" I když hmatové prožitky jsou taky prožitky, Brailovu abecedu bych se už učit nechtěl.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u „Bratr Žižka hadr

 1. Mod.,tak to asi nejsem chlap… já to totiž nesnáším, myslím špinavé záchůdečky. Leckterá dáma by u mě testem čistoty neprošla:))

 2. 2 muris: možná jsem špatně rozumněl…
  2 kam.: musí to být ofšem zřízeneček…
  2 mod.: arabi si sedají, i když nemají záchod!

 3. R.Arabi si sedaj na záchodě? Mají sedací záchody?
  Musím přiznat, že u nás doma se na záchod teda sedá, protože neznám vlastně žádného chlapa, který by myl záchod:-))

 4. :-))
  … a po funébrmarši přijde zřízenec, vezme rakvičku a obřadně ji pochová pod nemocničním doubkem na hřbitůvku … je tam prý i rozptylová loučička… :)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *