Řvou na mě ráno

Něco pro Butea.

Ráno už se pomalu nedá spát, co je na zahradě randálu od špačků. Okukují špaččí budku a snaží se zvětšit vletový otvor do sýkorčí. Je to ale moc příjemný randál – znamená, že jaro už je neodvolatelně tady a meze budou brzy teplé a suché…

Tuhle fotku jsem ale pořídil před rokem, kdy se jich k nám slétlo extrémně hodně. Rána byla chladnější než teď, mrazivá, a tak se někdy 23.3. 2066 kolem 6:45 na sebe takhle tiskli…

spacci.jpg

Příspěvek byl publikován v rubrice vybledlý fotografismus a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Řvou na mě ráno

 1. Sturnus vulgarisTak co od něj můžeš čekat, je to prostě vulgáris. Jinak z fotky mám radost, protože už jsem kdesi psal, že fotky ptáčků se svým digitálem můžu dělat když jsou ex. Tentokrát ne kusy ale tam.
  Já vím, že ve vinařských a ovocnářských krajích je nenáviděn, ale než dozraje oné, tak se živí užitečně, jako bezobratlými a hmyzem. Mistr v chytání za letu rojících se mravenců.

 2. Buteo už tady byl, tak můžu napsat, že špačci jsou nachystáni, teď je budeme tlouct!! 🙂
  (Buteo, kdyby ses náhodou vrátil opět skouknout choulící se ukřičence, věz, že to je jen dvojsmyslný humor:)

 3. Rowdy píše, že byla zima a tak se na sebe tiskli, Kamio dokonce říká – choulící se ukřičenci. Nevidím v tom nic pohoršujícího a tak se ozývám jen k vůli jedné větičce.
  Špačci patří svým chováním mezi kontaktní ptáky. Když se nekrmí, tak si tak vedle sebe sednou i při teplém púočasí při odpočinku. Dále je o nich známo, že kromě mořských bahňáků, žádný malý pták nevytváří tak obrovská hejna, aby z dálky vypadala jak oblak kouře.

 4. Tak já musím říct, že od doby, kdy jsem viděla poprvé film Ptáci, mě jakákoliv houfující se skupinka ptáků vyvádí z klidu.

 5. Brtníku,nikoliv „je vidět“, ale „bude vidět“, jelikož Rowdy má citlivé věštecké schopnosti… Bližším prozkoumáním textu jsem usoudil, že v roce 2066 se budou stále houfovat špačci, tak snad to s námi tak špatně nedopadne:))

 6. U nás ječí sýkorky… (mno, možná je to taky tím, že žádného jiného ptáka pouhým uchem nepoznám=)) – Kromě chudáka nebožtíka Pepíčka, který uměl říkat – „Dědku vstávej, Pipetka pláče“=)) – babiččin andulák.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.