Taxiho namažte na prsa

Nestačil rum, teď mi chtějí vzít pomazánkové máslo!

Bruselší úředníci nám zakázali říkat pomazánkovému máslu máslo, protože je v něm málo másla. Stejně jako že prý v rumu je málo rumu, ne-li vůbec žádný.

Že je v rumu dost rumu, to se dá dokázat poměrně jednoduchým pokusem, na který je třeba zrovna dnešní páteční večer jako stvořený. S máslem se to dokazuje hůř. Navíc vykazuje určitý deficit. Třeba jsem ještě nepotkal nikoho, kdo by měl pomazánkové máslo na hlavě. Po žádné klouzačce jsem nikdy nejel jak po pomazánkovém másle.

Ale určitě tam je, a velmi chutné. Prvně jsem se s ním setkal, když jsem odjížděl na praxi do města automobilů a moje starostlivá maminka mi ho zabalila do uzlíčku se slovy "Rowdíku, to je novinka! Hezky ho papej, ať jsi silný chlapec!" No, tak to se povedlo.

Tehdy to bylo pomazánkové máslo z choceňské mlékárny, která ho snad začala vyrábět jako první v republice, takže bylo i nejlepší. A pro mě nejlepší dodnes zůstává, a není to jen proto, že jsem od toho podniku bydlel jen pár set metrů daleko.

Pravda, vytahovat se s novinkou před kolegy ze zaostalejších oblastí, kam nový produkt ještě nedoratzil, bylo házení perel sviním, protože jsem pak musel poslouchat narážky jako "No Rowdy, a kdy přivezeš pomazánkové sádlo?" a podobně, ale nic jsem si z nich nedělal. Prostě láska na první … líznutí.

A trvá dodnes.

Příspěvek byl publikován v rubrice ňúspíč a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

18 komentářů u „Taxiho namažte na prsa

 1. Kamno tak můj muž taky říká, že Lékorky ale vzhledem k tomu, že je “o něco málo” mladší než já, tak nevím jestli nemyslí něco jiného než já:-))

 2. Kam.Lékorky, určitě? nejsou lékorky takové ty měkké bombony jak mají vevnitř černý proužek? Já myslím, že to, co myslím já už se stopro nevyrábí:-(
  A maminka, no jo, od mlíka až do věznic:-))

 3. Rowdy,normálně jsem hledal, kde můžu přidat komentář:))

  Ty pendreky v obalu se jmenovaly “Lékorky” … ale pro mne teda ekl:)

  Mod.: To je teda hnus s tím závozníkem mlíka. To mě nepřekvapuje. A ta Tvoje maminka už je na přetřesu podruhé… 🙂

 4. R.no a představ si, že mou mámu z rasových a politických důvodů v roce 61 bolševik vystrčil z kanceláře a šoup ji do ČSAD do pozice závozníka přes mlíko. Těžko říct kolik vážily ty konve když byly plné, ani už nevím jestli byly 50ti nebo kolika litrové.

 5. R.za to určitě může Špidla, zajisté si maže housky přímo v parlamentu a pak u toho byl taky asi Randsdorf a Špidla mu namásloval a někdo to viděl a voptal se co to je. Špidla se usmíval, protože nerozumněl a Randsdorf v 5ti světových jazycích pravil ” No to je naše česká specialita Pomazánkové máslo, chcete si kousnout?” no a už bylo zaděláno na malér:-)))

 6. 2 alljen mě ještě napadlo – jak na to ti brušelští úředníci vlastně kápli? U rumu mi to je jasný, to je mezinárodní slovo, ale máslo? Jestli to není nějaká veš z našeho vlastního kožichu!

 7. 2 Mod., teda tak dlouhej komentář sem eště neměl, díky!!
  2 Tajnej – s bandaskou sem chodil taky, strašně ta konev v krámě smrděla, od tý doby mlíko nepiju :-))
  2 pip. pendreky, a v curku, a k vínu? to si nějak nedovedu představit :-))

 8. Tajnejpendreky nerada, ale pamatuješ, bývaly takové pendrekové bombonky obalené v cukrové různobarevné polevě- jako léky to vypadalo:-))).OMG já už někdy nostalgicky vzpomínám i na mlíko v pytlíku:-)))))))

 9. Šumáky, podlouhlá lízátka za 0,25 Kčs..Pendreky,sekaný turecký med,mražená dřeň v plastikové hrací kostce,sisinky a mnoho dalších.

 10. No, možná, že kdyby se to jmenovalo Pomazánková pomazánka, taky by se nic nestalo:o)Já teda používám už drahně let máslo olivové a vozila jsem si ho po tunách z daleka spolu s dalšíma věcma, které tady nebyly.
  No a jinak myslím, že jsme utrpěli mnohem větší ztráty než ty názvové, třeba Kočičí mejdlíčko, gumové hady, to už nekoupíš pod žádným názvem:-((

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..