Neúčastním se

příliš často věcí veřejných, ale včera jsem vyrazil.

Ačkoliv není před žádnými volbami, na veřejnou schůzi do Pirknpurku se dostavilo tolik primátorů, náměstků a vedoucích odborů, že se do hasičské klubovny pomalu nevešli. Přesila jich ale nebyla, místní se dostavili rovněž v hojném počtu.

Jak se dalo čekat, diskuse se točila kolem prkotin, i když uznávám, že pro někoho zásadních. Jestli kanály smrdí moc nebo málo, jestli je signalizace na přejezdu hlasitá moc nebo málo, jestli dopravní značky visí vysoko nebo nízko, a hlavně, jestli by se retardéry na jediné průběžné ulici měly zvýšit nebo snížit. Byli i tací, co navrhovali silnici uprostřed přehradit a zaslepit. Chtěl jsem se přihlásit do diskuse, že by to chtělo ještě před vjezdy pár kup hnoje a okolí zamedvědit, ale spolknul jsem to. Nakonec schůze probíhala v prvním patře a od náplavy, co tu bydlí tu teprve dvacet dva let, se nikdo nedá jen tak poučovat.

Co mě trochu zneklidnilo, je způsob, jakým radnice míní pečovat o tělesné blaho občanů. Současné hřiště s jediným kouskem lesíka široko daleko bude pečlivě upraveno a zřejmě vybetonováno, aby děti náhodou nepřišly do styku se škodlivou trávou nebo nedejbože pískem, co do něj močí psi a ropuchy, které nelze vyhubit, protože jsou chráněné. Současné volej/nohejbalové hřiště se zruší a nahradí bezpečnými a EU schválenými houpačkami. Nové hřiště by mělo být na kraji obce, tak kam nikdo nechodí a jak kdosi správně poznamenal, nevede tam po kraji frekventované silnice žádný bezpečný chodník. Stromy tam samozřejmě nejsou žádné, ale aspoň bude vyšší konzumace piva z blízké hospody. No ofšem toto hřiště se stavět hned tak nebude, protože by muselo mít zázemí a zázemí tam nelze jen tak postavit, anžto se jedná o záplavové pásmo.

Bohužel mě ty souvislosti došly, až když jsem byl venku, protože, jak už víte, mám trochu delší vedení.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Neúčastním se

  1. Nic co se člověka týká by neměl nechávat bez povšimnutí, ani proto že je náplava, protože tak vznikají ty mlčící většiny podvolující se hlasitým menšinám.

  2. 2 oba – s lidskou zarytostí a omezeností stejně jedna schůze nepohne, i kdyby tam najednou přišli papež, dalajláma a umělecký vedoucí skupiny Kroky 🙂

  3. Rowdy,tak takové schůze bych se rád zúčastnil:))
    S úspěchem na schůzích používám negativní otázku při hlasování – „Kdo s tím nesouhlasí?“ Nepřihlásí se nikdo, do zápisu jde „Souhlasí všichni“. Protože kdybych dal otázku „Kdo s tím souhlasí?“, tak ruku nezvedne taky nikdo, ale to by se zase nic nepohlo:)) A když se někdo přihlásí, že nesouhlasí, pak je na řadě otázka „A důvod?“ No a po blábolení bez dostatku informací (o rétorice nemluvě) jde nakonec do zápisu „Souhlasí všichni“:))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.