Pozitivní důsledky globálního oteplování

na oblékání

No uznejte sami, díváte se raději na dívky/mladé muže v hubertusu, nebo v tričku?

Globální oteplování se projevuje v přírodě, v městkých ulicích, ale i domech, učebnách, kancelářích… A v jeho důsledku nám stačí lehčí oblečení. Bohužel společenské normy ho zatím ignorovaly a tak se v i nejparnějším létě zblblí manažeři dusí v kravatách a černých oblecích a manažerky v punčochách.

Závan zdravého rozumu přichází z naprosto nečekaného směru. Irský eurokomisař Charlie McCreevy prý přišel s představou, že by unijní úředníci měli mít zakázáno nosit v létě do práce kravatu nebo dokonce i sako. Nebude jim pak takové horko a ušetří se na nákladech za klimatizaci. Tím se sníží emise skleníkových plynů (aha, asi nepočítá s Temelínem).

Ano, v důsledku nenošení kravat v Bruselu se podaří zvrátit vývoj klimatu i bez Kjótského protokolu!

Já osobně si uvazuji uzel na krku jen v naprosto nevyhnutelných případech, které se ale nestávají každý den. Třeba pokud mám být z nějakého důvodu okukován více lidmi nebo pokud mě opustí milovaná bytost. V prvním případě patří uzel pod ohryzek, v druhém za levé ucho.

V práci se pohybuji vesměs v košili s krátkými rukávy a poodhalenou chlupatou hrudí, což uznávám může budit i odpor. Nedávám tak světu naději na snížení emisí a jsem vlastně brzdou pokroku a antiekologickým aktivistou. Asi se nad sebou budu muset zamyslet.

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Pozitivní důsledky globálního oteplování

 1. Kdyby to napsal Hašek nebo Nepraktači jiný humorista, kritika by ho nařkla z vrcholného absurdismu.
  A hleďme – je to šílená realita.
  Svět se v prdel obrací!

 2. Lepší je být brzdouve snižování emisí, než se udusit pod vlastní kravatou. Přičítám další plus tomu, kdo mě udělal holkou 🙂 Klimatizace je taky hodně fuj – za pár měsíců jsme se naučili do práce vždy pořádně navlíknout – centrální mozek se přehřívá nepředvídatelně a také častěji, než my, výkonné jednotky…

 3. Teorii globálního oteplovánípodporují všechny evropské gaycluby. Ale my raději budeme věřit našemu panu profesorovi. On nám to všechno tak pěkně vysvětlil, že se o svou sbírku kravat neobávám…

 4. Tak já těm věcem kolem oteplování kór zas tak moc nerozumím a párky co mají barvu dočervena nekupuju, na kravatách netrvám, nakonec ani na saku, manažér může vypadat dobře a slušně oblečen i v kvalitní lněné košili a bavlněných kalhotách (akorát jich musí mít tak patero na týden). No a chlupy na hrudi snad k tomu globálnímu oteplování taky moc nepřispívají.
  Celé to řešení oteplování mi příjde nějak jako od konce, je to podobné jako s křikem o zákazu potratů ve jménu života v čase, kdy denně umírají desetitisíce lidí hlady, ne následky nesmyslných nemocí a v nesmyslných válkách.
  R. jak často míváš ten uzel za levým uchem?

 5. 2 Milan – výborně, objevil jsem nové podnětné stránky
  2 rinamon – moje řeč!
  2 krkavec – pěkné, díky
  2 ateo – stejně se ti na krk vejde jen jedna!
  2 Lorr. – vyholení se zásadně bráním, od obočí po paty
  2 Mod. – zřídka, to už musí stát za to :-)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.