Jak ten chlap

z reklamy

Možná jste ji viděli: chlap přijde do práce, uvaří si kafe, zapne počítač, napíše pár slov, vypne počítač, vyleje kafe a jde si pro nové auto, protože mu na něj stačilo pracovat půl minuty…

Včera jsme jsem nastoupil do práce, otevřel okno, kafe si nevařím, zapnul počítač, napsal jeden a půl řádku – a když jsem odcházel, nebylo na obrazovce o nic víc. Vypnul jsem, (kafe nevylejvám, když ho nepiju), ale domů jsem odjel zase na kole…

Je pravda, že jsem mezitím stihnul pár věcí. Mimo jiné taky hned ráno zdravotní prohlídku (ano, měl jsem dopředu koupenou poukázku), na které mi paní primářka potvrdila, že jsem v rámci možností úplně zdravý a normální. Když jsem ale v šest vypínal, připadal jsem si všelijak, jen ne svěže.

Nezbylo než nasadit nejtěžší kalibry – pampeliškový med, slivovici, šumivý celaskon, nešumivý acylpyrin, vlněnou deku a náhradníka na venčení Buflíka. Oblékl jsem svetr, tepláky a šátek na krk, rozžehnal se se světem a přemýšlel, jestli usnu. Moc to nešlo, naštěstí jsem měl po ruce rozečtenou vánoční knížku, trhák o tom, jak jsou všichni podlí, lžou, přijímají úplatky, zabíjejí ty kdo na ně něco vědí, jen jediný člověk je naprosto čestný a o ničem neví, a to je americký prezident. Trošku mi to připomnělo báťušku cara, který přece v Kremlu je tak daleko a kdyby viděl, co se děje ubohým nevolníkuům, určitě by s tím něco udělal. (Dan Brown: Pavučina lží).

A umřel Sir Edmund Hillary, člověk, který vystoupil jako první na Mont Everest a sjel na motorovém člunu řeku Gangu proti proudu, od ústí až k pramenům. A dal Šerpům civilizaci, nemocnice a školy. Ale hlavně se tím celý život nijak nechlubil. Ach jo.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Jak ten chlap

 1. Jo:-), byl to dobrej chlap a měl krásný život protože si ho uměl krásný udělat. Sir Hillary se rozhodně hodí do Teovy sbírky hrdinů, tak ho tam jdu připsat:-).
  btw „ale domů jsem odjel zas na kole“ -no to je ta chyba, neměls jet domů, ale do autosalonu:-)

 2. Chyba se stalaasi v tom, že v reklamě chlap JE v práci 60 vteřin. Ty jsi tam byl zřetelně déle, ovšem nic jsi neudělal 😀
  To je ta varianta, která se nabízí

  Pravda je mnohem a mnohem drsnější.

  NEPIJEŠ KAFE A TO JE TEN PRŮ…ŠVIH!

 3. Mod., ano, děkuji, to byla ta chyba!
  G., dobrá, zkusím si ho někdy dát 🙂
  @T., někdy se prostě člověk m u s í překonat!
  Kam., horory ani ukolébavky mě neberou 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.