Dopis Ježíškovi

v grafické podobě

Celá rodina byla pohoršena tím, že jsem si ještě nenapsal dopis Ježíškovi. Nejvíc Víla, protože ta si ho napsala a namalovala už dávno a Ježíšek si ho odnesl. Přistoupil jsem tedy dnes na korespondenci s nebem. Co šlo, to jsem vyjádřil graficky.

Trochu se divili, že jsem Ježíška sice oslovil „Milý“, ale za oslovení jsem ho zpodobnil ne jako novorozeně, ale ve zralém věku 33 let, včetně hřebíků v rukách a nohách. Tvrdili mi, že to mám psát živému Ježíškovi, a já jim, že i v té nepohodlné poloze trochu ještě žije.

Za předložkou „Pod“ jsem vykouzli vánoční rostlinu včetně ozdob a musel pak vysvětlovat, že dřív se tam dávaly opravdové hořící svíčky, proto ty plameny.

První položku pochopili celkem rychle – namalovat šňůrku na brýle svedu i já, včetně těch brýlí, navíc o tom hovořím už od léta, kdy mi ta stará (tu jsme si přál k předminulým narozeninám) praskla.

Druhá položka taky nebyla na kreslení náročná, i bez kružítka jsem zvládnul dva soustředné kruhy a kolem čtverec s pantem; význam byl jasný až poté, co jsem vedle namaloval polovinu kalhot a dovysvětlil slovem „od Jarka“.

Poslední přání by mohlo vyvolat trochu zmatku, protože jsem kýžený předmět nakreslil včetně stabilizačních křidélek a proudu spalin ze všech trysek. Musel jsem proto přidat upřesňující adjektivum „tenisovou“. Jinak by mě asi poslali na Měsíc, ale mně bude stačit dojít cca 100 metrů, kde snad u nás v Pirknpurku zjara dokončí dva kurty. Chci zkusit sport, který jsem zatím viděl spíš jen na přenosech z Wimbledonu nebo Štvanice. Na tomto dárku ovšem netrvám, co kdybych po pravidelném používání ztratil část objemu své tělesné schrány!

I podpis jsem připojil graficky, jen jsem si možná nakreslil moc dlouhé fousy. Asi si je už nebudu do Vánoc stříhat, aby Ježíšek moc nebloudil.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Dopis Ježíškovi

  1. Nomi, moje vyjadřovací schopnosti kresbou jsou ještě chabější než vyjadřovací schopnosti slovem, proto fotku nedám, abych nebyl považován za úplného retarda 🙂

  2. To je škoda, že není k dispozici i fotka dopisu 🙂
    Milá tradice, takto psát dopisy komplet všichni. Já si vybavuji akorát příjemné vzpomínky na dopisy dětí, dost mě to bavilo číst…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *