Naditá peněženka

po dnešku

Mám ode dneška peněženku o něco tlustší. Nevyhrál jsem v hazardní hře, nenašel poklad ani mi nikdo nepřinesl krabici, do které by dal omylem peníze místo vína. Přibyl mi v ní papír. Má rozměr A4, takže po složení na rozměr prkenice zví až šestnácti vrstev. Je bez bankovních ochranných znaků, není evidovaný ani kótovaný na žádné burze, přesto je to papír cenný, velmi cenný.

Jeho síla spočívá v úředním potvrzení zachovalosti toho nejhodnotnějšího, co každý má – zdraví. Zachovalosti aspoň do té míry, že potvrzuje, že jeho držitel je oprávněn chopit se volantu a vyrazit do provozu. Už jsem byl vlastně týden takový řidičský disident, ilegál, podloudník… ale páchal jsem svou škodlivou činnost jen v množství menším než malém, jen jedna šestikilometrová jízda tam a zpět… snad na to plameny pekelné vezmou ohled a šlehnou jen lehce. Lékař mě polichotil, že po mně stopující policista chtít stejně nic nebude, protože na to nevypadám, a nevěřil mi, že nic nezobu. Rovnou jsme ho pumpnul o žádost na ortopedické vyšetření (můžu se na něj těšit ale až koncem ledna), holt začínám pociťovat význam rčení “na stará kolena”…

Chvíli tedy budu možná chodit po světě s pocitem plnosti, ale lepší bude nějaké elegantnější řešení. Třeba papír uložit v kastlíku auta a pro případ řízení jiného vozidla si pořídit jeho fotku/sken do mobilu. Čárový ani QR kód zatím můj praktik neumí.

Svého čerstvého seniorství jsem užil v pátek, kdy jsem podnikl železniční výpravu z Kvínkáslu do Babičkova přes Tůniště za pouhých 15 CZK a zpátky jinou cestou přes Perníkov za stejnou sumu. Takže bych vlastně ten řidičák nepotřeboval, když mám tu dráhu za čtvrtinu (než to zrušej…)!

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Naditá peněženka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *