Nebudu neutrální

a vůbec už ne uhlíkově

Šílenství s blábolem zvaným uhlíková neutralita pomalu zasahuje i dosud jakžtakž racionální Česko.

Zaznamenal jsem koutkem oka reklamu na cosi jako uhlíkově neutrální margarín. To mi fakt hlava nebere.

Všichni ti, co se tím heslem ohánějí, zapomínají, že jejich elektrické auto má výfuk většinou v uhelné nebo plynové elektrárně. Že na výrobu solárních panelů, větrníků a baterek s pochybnou životností, včetně dopravy surovin ze světových nalezišť, se muselo pořádně zakouřit z komínů a výfuků. Že na masovou elektromobilitu nám nebude stačit ani výroba, ani rozvodná síť. A že slunce poskytne nejvíc energie v době, kdy je jí nejmíň potřeba.

Kritickou stěnu domu jsem zateplil už před několik lety, okna i zastaralý kotel vyměnil, všechno bez požadavku na to, aby mi na to někdo přispíval z cizích peněz.

Tak žádnou neutralitu, to by mi tak ještě scházelo.

Ještě tak jsem ochoten omezit produkci daleko nebezpečnějšího skleníkového plynu – metanu z vlastního metabolismu. Stejně čočku nerad. Pokud jde o jídlo, zatím se držím hesla Emila Zátopka: “Když nemůžeš, tak si přidej!”. Nebo tak nějak to prý říkal. Poslední dobou ale začínám připomínat reklamu na Bojlery Dražice (ještě mi chybí tetování). Tak možná zkusím přibrzdit. Protože kdybych víc sportoval, tak budu vydechovat víc CO2, a kde je uhlíková neutralita?

Závěr: můj příspěvek k přežití ledních medvědů: budu víc ležet na gauči!

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 komentářů u „Nebudu neutrální

 1. Emila Zátopka: “Když nemůžeš, tak si přidej!”
  tak tohle mě dostalo, jestlis to vskutku upravil úplně sám, je tě tady škoda. S ohledem na předchozí text s důchodcovskými hesly (můj nej je od té chlapské dvojky) bys ses tím mohl živit. A určitě bys byl velmi žádaný. Vymyslet dobré heslo nebo ještě líp větu která zní velmi sofistikovaně, ale sděluje úplný prd, na to každej nemá. Važ si své hřivny a neplýtvej ji na nás, takovej Fiala, co by za tebe dal :)))

 2. Rowdy, ty jedeš! Jdu dělat placky, pak sauna a ráno se sem vrátím. Co jsem tu nenakoukla, máš tu seriál, na to si udělám čas, ale hlásím, že jsem tu byla 🙂

  • Správně. Sice není fosilního původu, ale zase jsi tím podstatně zmenšil gigantické zisky světových farmaceutických firem.

 3. No, jsem pak po odkliknutí komentáře měla pocit, že jsem odeslala blbost, chtěla jsem napsat vodorovně ležmo – v horizontální ppoloze 🙂

  Jj 🙂

  nominek

 4. Ať už to tu bude jakkoli neutrální, domnívám se, že Češi – jak je znám – si nenechají vzít své tradiční kyselé obličeje :-).

 5. Závěr je geniální!
  Přidávám se do klubu, taky budu zachraňovat planetu ve vertikální poloze, co to jen půjde 🙂


  Jak být ještě víc uhlíkově neutrální? Třeba bychom mohli jezdit co nejvíc na neutrál. Akorát by se pak pod kopci hromadila vozidla…
  Hm, to je zapotřebí ještě doladit. EU to jistě zvládne dotáhnout k “dokonalosti”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *