Příkaz dne: přistavět koupelnu

Místnost určenou k osobní hygieně nemáme nijak extra velkou – nějakých 2 krát 4,5 metru, a pak dvě menší, jednu s vanou a jednu se sprchovým koutem, pro potřeby rodiny Mladší. Po přemístění plynového kotle (toho, co nám ošklivá EU brzy stejně zakáže) na WC se Berka jala dokupovat zběsile další skříňky. Jednu na čisté ručníky, další na špinavé ručníky, na našpiněné ručníky, na manikúru, na pedikúru, na tlamokúru, na fény, na natáčky vlasů, na žehličky vlasů (ta ženská nerozhodnost!), na laky, na odlakovače (dtto), na pičifuky, na prostředky na umývání pičifuků (ach jo), na voňavky a smradlavky, na špinavé kbelíky, na čisté kbelíky (na vaření kouzelných lektvarů), na kartáče a šmirgly a na momentálně nepoužívané podprsenky. Pro mne je vyhrazeno asi 25 cm čtverečních na zděné přepážce sprchy, kde při troše štěstí najde cosi, na čem je napsáno něco jako FOR MEN nebo ANDRIÉ nebo tak nějak a co můžu použít bez obav na všechny své zevní tkáně a orgány. Když nenacházím, hmátnu vedle a použiji nejbližší plastovou lahvičku, i s rizikem, že si možná přivodím nějaký kosmetický úraz, třeba barevný přeliv ohambí.

Přesto tento prostor zatím celkem stačil. Tento týden u nás ale pobývá Starší s Chimem. Koupání Chima je ale něco na způsob pouťové atrakce typu “račte vstoupit do naší boudy, podívat se na velbloudy” nebo “uvidíte nejchlupatější ženu od Kamčatky po mys Finisterre”. Když tedy zbývající podlahový prostor zaplní šest osob (Berka, Mladší, Starší, Víla, Oliva a Chim), dají se dveře zavřít jen s obtížemi, je to však nezbytně nutné vzhledem k výskání, které akt očisty benjamínka rodu provází.

Otírám proto v takovéto situaci pot z čela, uchyluji se do nejzazších místností a chaoticky si čmárám projekty expanze půdorysného uspořádání rodinného sídla. Uvažuji, jestli by se to dalo ošidit tvarem do L nebo pouhým posunutím obvodové zdi na podvozcích a la “kostel v Mostu”. Či zda bude vhodnější přistavět masivní výběžek, což by si ovšem nutně vyžádalo zboření sousedova holubníku, předcházené výkupem, směnou či vyvlastněním potřebného pozemku.

Vzhledem k počasí by bylo variantním řešením napustit vnější zahradní ověžovadlo, které jinak plním až někdy koncem dubna. Kolem něj by se vešlo jistě aspoň dvanáct sudiček. Njesem si ale jist, jestli by matka souhlasila s tak intenzivním otužováním potomka. Kromě toho by jeho řev mohl přitáhnout pozornost orgánů sociální péče o dítě. A já chci žít poměrně nenápadně. Kolik teď stojí cihly?

Příspěvek byl publikován v rubrice skoro jako život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Příkaz dne: přistavět koupelnu

    • Ano, to bude asi koupání v protiproudovém systému: člověk se nanečisto vykoupe v té spodní. Pak se z ní voda vypustí a přepustí se tam skoro čistá z horní vany. Do té se napustí čistá a koupající se se vydrhne dočista dočista.
      V mé bývalé Fabrice to takhle funguje, v prádelně. Tam je těch van (komor) ale rovnou čtrnáct.

  1. Tohle jsem neměla číst. Připomněla mi to, že nám jaksi za kanapem vykukuje na zdi mokrej flek, vykukuje z koupelny – před cca 4 lety jsme nevyměnili celé vodní potrubí, jen to co tehdá teklo. Tak nás čeká pěkná bouračka, ale nejdřív zpacifikovat rozbujnějící se pojarní zahradu. UF!

  2. Klobouk dolu, jestli si na to troufas sam! My jsme s Emem trosku neprakticti neumetelove, takze rekonstrukci koupelny zatim planujeme, jde nam to takhle pekne uz dva roky:) a to se bavime jen o panelakove minikoupelnicce pro trpasliky. Drzim palce, at to mate krasny:)

    • Jen bych tě lehce upozornil, že jsem příspěvek zařadil do rubriky “skoro jako život”, byť většina faktů je jen mírně nadsazena 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..