Věk ďábla

Ne tři, ale jen dvě šestky

Chtěje se stát zajímavým, budu o sobě ode dneška po 365 dní tvrdit, že jsem ve věku ďábla – nebo bych snad měl říkat, že jsem v dvojnásobku Kristových let?

Malá bilance neuškodí. Ač vázán dohodou o provedení práce, u svého celoživotního zaměstnavatele se objevuji jen velmi zřídka, z toho za účelem pracovního výkonu ještě řidčeji. Chátrání fyzična postoupilo nejdále v pravém koleni, až jsem se po dvou bolestivých alpských túrách rozhodnul k radikálnímu řezu (spíše vrtořezu, odborně řečeno artroskopii), který teď momentálně rozdýchávám. V tom mám ještě naději, horší je to s mojí maminkou, kterou jsme si minulý týden přivezli domů a už tady asi zůstane. Pantáta ztrácí mobilitu, umístění v odpovídajícím zařízení odmítá. Koupit, dovézt, nařezat, nasekat a uskladnit metr dřeva za odpoledne ještě zvládnu (dřív jsem zvládnul dva). Zvelebování rodinného sídla již nechám jiným, přibývá starost o statky v potencionálním dědictví.

Vstupuji tedy do roku ďábla fyzicky mírně narušen, psychicky nepodlomen, s občasným pověřením péčí o generaci G-2 a značnými samozřejmými povinnostmi o G+1. Budu organizovat, co jsem organizoval, s bojovým uměním si už asi začínat moc nebudu. Rozšířím akční rádius vyjížděk na kole, aspoň dokud něco nenapadne. Pokud něco napadne mě a bude to mít mikroskopickou velikost, dám si nohy do tepla a dvojitý rum. Rozšířím okruh četby ze žánru detektivního na něco filosoficky závažnější. Uspořádám si fotky a vyházím krámy. Třeba mě i někdy něco vtipného napadne, a pak to dám na blog, i když ho nikdo nečte. Nikomu neprozradím hesla k bankovním účtům, budu si mýt uši a krmit sýkorky.

Tak přísahám!

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 komentářů u „Věk ďábla

 1. Všechno nejlepší v névém roce

  Zkouším zadat komentář z jiného PC, třeba se to tentokrát povede 🙂

 2. Krásné úvodní opozitum: věk ďábla vs. dvojnásobek Kristových let 🙂 A teď si vyber 🙂
  Prostě takový anděl s ďáblem v těle…
  Tak ať se daří skvěle!

 3. Mimochodem, kouzlo čísla 66: pokud bereme 17. listopad 1989 za přelom, pak teprve od včerejška prožívám větší část svého života mimo totalitu. Ačkoliv se mi to zdá neuvěřitelné a tak vzdálené.

  • To je zajímavý. Tohle vztažení věku k nějakému bodu je fakt zvláštní – já se narodila 30 let po válce a lidi, co se rodí v posledních letech, zase 30 let po roce 1989.

 4. Prý že to nikdo nečte… Nad tím se asi budu muset trochu zamyslet :-). Psychicky nepodlomen – to je důležité! Dneska jsem si z knihobudky přinesl Blatného verše a kosmologickou příručku, tak uvidíme, jestli to bude spíš detektivka nebo filosofie :-).

  • A vida, přece někdo! Děkuji za pozornost, jak říkají přednášející nudných kurzů.
   Bohužel se mi nějak nastavilo, nevím jak, že musím komentáře schvalovat, takže jsem objevil tři velmi staré, o kterých jsme neměl tušení. V nastavení blogu mám správně nepotřebu schvalování, tak nevím, čím to bude. Asi nějaký poťouchlý admin.
   Dokonce musím schvalovat i vlastní komentáře, no to mě podrž!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *