Whistle – co?

Whistleblowing hýbe Evropou.

Zase jednou politici, kteří si říkají liberálové a progresivisté, jako už mnohokrát, dávají Evropě vlastní gól. Brzy těch branek bude tolik, že to budeme muset zabalit a odevzdat se pokorně mladším civilizacím, méně zdegenerovaným, těm, co jsou o pár set let pozadu. Tedy té muslimské nebo ruské. Čínské ne, ta pozadu není, naopak napřed, ale je jakžtakž daleko.

Vedle přehnané adorace vývojových vad a psychických poruch, genderistického šílenství, agend jako ESG a Green Deal a nepochopení agresivní podstaty jistého náboženství je to jen drobná lapálie, ale přece lapálie.

Jako kluci jsme měli pro žalobníčky jen pohrdání a práskač dostal rovnou pár přes ústní otvor. A kdyby prvně jmenovaný měl námitky, že není žádný žalobníček, ale vlastně whistleblower, dostal by je taky.

Místo aby naše civilizace vychovávala sebevědomé a samostatné lidi, udělá z nich bonzáky, kteří svůj problém hodí na někoho jiného. Nějak se prostě mění úhel pohledu.

Když jsme u toho, občas míjím opulentní ranč šéfa místní firmy pro likvidaci odpadu. Vzpomínám přtom na to, jak dříve nevyzrálí hoši říkali “až budu velkej, chtěl bych bejt popelářem”. Ano, teď už to taky vidím z jiného úhlu pohledu 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice jak to vidím a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Whistle – co?

  1. Nemýlím-li se, u nás už je to nebo bude v provozu na MěÚ, má to pod palcem agentura. Lidé přicházející obdrží na úřadě mejl, kam mají oznámit jak se s nimi zacházelo, jednalo atd… a to samé má být povinně vzájemně mezi zaměstnanci úřadu. Jo, zase další ouředníci na ho.no…

    • V zásadě na první pohled chvályhodné, po bližší úvaze lze vyhodnotit jako navádění k neodůvodněnému práskačství a kverulantství. I když banky, pojišťovny a jiné instituce s infolinkami otravují už několik let s takovými dotazy, když jsi na ně měla nějaký požadavek.

  2. Děkuji za rozšíření obzorů… S textem souhlasím, je to všechno smutná pravda, ale formulace mě pobavily. Přiznám se, že jsem doteď vůbec netušila nic o existenci zákona o Whistleblowingu, platného od 15.12.2023. Omlouvá mne snad jen to, že nejsem zaměstnanec a moji klienti jsou lékaři zaměstnávající jen několik zaměstnanců (většinou právě jednoho). Když jsem ještě byla zaměstnancem, začalo se právě rozvíjet GDPR. Přidělávalo to práci, některá dílčí opatření brzdila efektivní práci s daty, ale brala jsem to jako snaživý ústupek eurohujerů, který časem zanikne.
    Zákon o whistleblowingu, ač o něm ještě moc nevím, mi připadá zbytečný (máme policii) a dokonce pokrytecký a tím pádem nebezpečný. Jak nejlépe zmapovat potížisty, než je přimět k aktivitě, kterou se prozradí. Tedy, jsou-li dostatečně naivní. A to bojovníci za pravdu bývají. Když už má člověk potřebu poukázat na nešvar, měl by to udělat co nejvíc transparentně. Ani to ho v závažných případech neochrání před likvidací. V lepším případě společenskou, v horším případě fyzickou.

    • Když se poučení snoubí s pobavením, je to ideální situace. Aniž bych si ale osoboval právo někoho poučovat, jen prezentuji své názory (volně šiřitelné, viz mé motto).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..