Dopis Ježíškovi

v grafické podobě

Celá rodina byla pohoršena tím, že jsem si ještě nenapsal dopis Ježíškovi. Nejvíc Víla, protože ta si ho napsala a namalovala už dávno a Ježíšek si ho odnesl. Přistoupil jsem tedy dnes na korespondenci s nebem. Co šlo, to jsem vyjádřil graficky.

Trochu se divili, že jsem Ježíška sice oslovil „Milý“, ale za oslovení jsem ho zpodobnil ne jako novorozeně, ale ve zralém věku 33 let, včetně hřebíků v rukách a nohách. Tvrdili mi, že to mám psát živému Ježíškovi, a já jim, že i v té nepohodlné poloze trochu ještě žije.

Za předložkou „Pod“ jsem vykouzli vánoční rostlinu včetně ozdob a musel pak vysvětlovat, že dřív se tam dávaly opravdové hořící svíčky, proto ty plameny.

První položku pochopili celkem rychle – namalovat šňůrku na brýle svedu i já, včetně těch brýlí, navíc o tom hovořím už od léta, kdy mi ta stará (tu jsme si přál k předminulým narozeninám) praskla.

Druhá položka taky nebyla na kreslení náročná, i bez kružítka jsem zvládnul dva soustředné kruhy a kolem čtverec s pantem; význam byl jasný až poté, co jsem vedle namaloval polovinu kalhot a dovysvětlil slovem „od Jarka“.

Poslední přání by mohlo vyvolat trochu zmatku, protože jsem kýžený předmět nakreslil včetně stabilizačních křidélek a proudu spalin ze všech trysek. Musel jsem proto přidat upřesňující adjektivum „tenisovou“. Jinak by mě asi poslali na Měsíc, ale mně bude stačit dojít cca 100 metrů, kde snad u nás v Pirknpurku zjara dokončí dva kurty. Chci zkusit sport, který jsem zatím viděl spíš jen na přenosech z Wimbledonu nebo Štvanice. Na tomto dárku ovšem netrvám, co kdybych po pravidelném používání ztratil část objemu své tělesné schrány!

I podpis jsem připojil graficky, jen jsem si možná nakreslil moc dlouhé fousy. Asi si je už nebudu do Vánoc stříhat, aby Ježíšek moc nebloudil.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Dopis Ježíškovi

  1. To je škoda, že není k dispozici i fotka dopisu 🙂
    Milá tradice, takto psát dopisy komplet všichni. Já si vybavuji akorát příjemné vzpomínky na dopisy dětí, dost mě to bavilo číst…

  2. Nomi, moje vyjadřovací schopnosti kresbou jsou ještě chabější než vyjadřovací schopnosti slovem, proto fotku nedám, abych nebyl považován za úplného retarda 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.