Nikdy není pozdě

O víkendu jsme se s Berkou stali objekty veselí, a to svatebního. Panna nevěsta byla doprovázena oběma dospělými dětmi, panic ženich, můj gymplový spolusedící, i jedinou vnučkou. Překvapivě byl oddávajícím sám majitel nemovitosti, mediálně známý šlechtic, a byl přesně tak úžasně neformální, bezprostřední, lehce a příjemně ironický, jako na obrazoffce, ale i v pravý okamžik i přiměřeně patetický. Laskavě přinutil pár, stojící do té doby jako dva ypsilony, k vzájemnému uchopení, a ocenil, že ženich musel před prvním manželským polibkem odstranit závoj. Asi už se na nevinnost při sňatcích moc nehraje.

Měl jsem výsadu při obřadu – až na klíčové okamžiky – sedět, s ohledem na oberlovanou kolegyni svědkyni (aby to bylo symetrické). Ťukli jsme si s panem hrabětem a bylo to.

Pak nás fotograf zahnal mezi záhony. Naštěstí nepřišel zahradník, aby nás vypudil. Pán s foťáky se zalykal nadšením nad slunečním světlem, jen lehce prokukujícím mraky. Důstojnost záběrů si nedovolil narušit žádný krtek, i když opodál nedávno řádili o106.

Následoval vozový přesun do Perníkova, do opulentní restaurace, kde jsem dostal játrové knedlíčky, kus jelena a bezlepkový dort. Projevil jsem se dokonce jako znalec vína; běžně rozeznávám bílé, růžové a červené, přičemž nechápu, jak některé může být šedé. Tentokrát jsem projevil pochybnost nad tím, že to, co konzumuji, kdosi označil za vlašák. A fuckt: byl to saviňón!

Zapomněl jsem ještě zmínit předsvatební pohoštění u nevěsty, kde jsem s díky a obavou o čistotu svého zřídkakdy větraného obleku odmítl kuřecí paličky a nacpal se jednohubkami s půlenými kuličkami vína, ty prostě miluju!

Váhali jsme s Berkou nad svatebním darem. Vzhledem k věku nástavajících jsme postupně zavrhli mixér, sadu talířů i kočárek. Rovněž tak žehličku, protože tou byl by pan ženich mohl dostat někdy při drobném výkyvu svého charakteru mezi oči, a to bychom si na svědomí nevzali. Někde bychom měli mít schovaný přenádherný porcelánový párek plameňáků nebo pelikánů či jaké vodní havěti s kouzelně propletenými krky. Ten by se dal použít jako svatební dar a při předávce jakoby náhodou upustit na beton, čímž by se vyřešily hned dva problémy, a navíc by mohl být proveden standardně stupidní rituál “společné zametání střepů”. S ohledem na aristokratické prostředí svatby jsme od toho nakonec bohužel upustili a zvolili zážitky, a to gastronomické, dle výběru obdarovaných.

Bylo to fajn a na závěr nás nevěsta ujistila, že hned v pondělí to oznámí v práci.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Nikdy není pozdě

  1. Moc pěkně popsané zážitky. Taky mám doma nějaké podobné plameňáky, které jsem pohříchu – jako ženich, blahé paměti – neměl to srdce upustit…

  2. “Čímž by se vyřešily hned dva problémy.” To jsi ovšem vystihl podstatu podobných darů naprosto dokonale 🙂 Mám za to, že tyhle zbytečné bizarnosti by se měly dávat jedině snad tehdy, kdy už jsou tak hrozné, že mají komediální hodnotu. Jinak je to vážně za trest.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *