Období přenášených psů

Konečně začalo mrznout!

Pan Ondřej Neff označuje jaro a podzim jako "čas mokrých psů". Nu což, ve vlhkosti by problém nebyl, spíš v humusu, který se v ní rozpouští.

Buflík je pes skladný a přenosný, o to ale blíž má k zemi a právě tomu humusu. Takže po procházce navlhlým terénem je nutná očista. První fáze se nazývá "uchopení psa". Zpravidla se neobejde bez zvuků jako "vrrrruf" a "nech toho, potvoro". Následuje přenesení do vany se snahou o otisknutí bláta z břicha a tlapek na svetr, košili nebo triko přenášeče. Zbytek už jde hladce – ve vaně ostříkat z hadice, tedy ze sprchy, vyjmout z vany a vydat povel k válení po osušce.

Období přenášených psů může nastat i v létě nebo naopak po nejtřeskutější zimě, když mrazy chvíli poleví. Protože moje procházková doba je večer, zatímco Berka venčí ráno, setkávám s problémem "pes k přenesení" méně často. Dnes konečně bylo večer namrzlo a sajrajt se držel hezky v pevném skupenství.

Nejsme žádný Zapadákov, u nás v Pirknpurku jsou všechny chodníky dlážděné. Přesto se pes nízké rasy na procházce mokrým chodníkem dokáže vysoce zrasovat.

Ještě že Buflík není vlkdodav, barzoj nebo malamut. To bych ho do vany nosit nechtěl.

Příspěvek byl publikován v rubrice tak jde život a jeho autorem je rowdy. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Období přenášených psů

  1. PříštěPřiště si musíš pořídit hladkosrstého Bufínka. Ten se uprasí taky, ale podstatně méně. I když na mém tričku – svetru či jiných svršcích to vidět není.

  2. Madlenku jsem strkala do vany tak 1x do roka, ona byla nějaká samočístící a nikdy se nezašpinila. Blondýny jsme taky nikdy nekoupali, nakonec Tina by se pozvracela před tím i po tom, Zlato se koupe denně venku a Gerinka se v posteli nemá od čeho ušpinit:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..